مرطوب کننده اسکلاره تیوپی Ecklaree 200gr

مرطوب کننده اسکلاره تیوپی  Esklaree 200gr

کرم مرطوب کننده دست و صورت

حاوی آلوئه ورا

حاوی ویتامین A و E

حجم محصول: 200gr

کشور سازنده: ایران

اسکلاره - SCLAREE

254,000 ریال

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

مرطوب کننده اسکلاره تیوپی  Esklaree 200gr

حدود ۸۰ % از  وزن پوست بدن انسان را آب تشکیل می دهد. این میزان در لایه شاخی و بیرونی پوست ، کمتر و بطور متوسط ۲۰ % است. چنانچه مقدار آب پوست، در اثر عواملی مانند آب و هوای خشک و سرد، سوز و سرما، هوای خیلی گرم ، باد شدید، شستشوی مکرر و بیش از حد پوست، افزایش سن، بعضی از بیماریها ، تغذیه نامناسب و کم آب ، تماس با بعضی از ترکیبات مانند داروهای ضد آکنه، … کمتر از حد معمول گردد ، پوست انسان به خشکی می گراید و نرمی و انعطاف پذیری خود را از دست داده و دچار زبری و ترک خوردگی و چین و چروک می گردد.  اصولا  در پوست خشک ، احتمال بروز آسیبها و عفونتهای پوستی ، بیشتر می شود. علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و تغذیه ای، استفاده از مرطوب کننده ها و نرم کننده ها نیز در رفع خشکی پوست، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 فرآورده های مرطوب کننده موجود در بازار، عمدتا شامل سه گروه از ترکیبات مؤثر هستند:

  1. مواد مسدود کننده یا اوکلوسیو ( occlusive  ) : همانطور که از نامشان پیدا است ، لایه روغنی محافظ و مسدودکننده ای را بر روی پوست ایجاد می کنند و از تبخیر آب پوست جلوگیری بعمل می آورند . موادی مانند پارافین ، لانولین ، اوسرین ، و روغن های گیاهی مثل روغن زیتون و روغن کنجد از این گروه هستند .
  2. مواد جاذب الرطوبه یا هومکتانت (   humectants   ) :  این مواد ، آب را جذب می کنند و مقدار آب پوست را افزایش می دهند . کارآیی این گروه به تنهایی در محیط های سرد و خشک ، به اندازه گروه اول نیست . از جمله این مواد می توان از گلیسرین ، پروپیلن گلیکول ، سوربیتول و مولکولهای بزرگی مانند کلاژن و الاستین و هیالورونیک اسید نام برد . که مورد آخر جاذب الرطوبه ی بسیار مؤثری است .
  3. عوامل مرطوب کننده طبیعی ( M.F   ) :  این گروه از مواد نیز قدرت جذب آب را دارند که از مهمترین آنها می توان  به  ”  اوره  ”   ،  ”  کلسترول  ”  و  ”  اسید لاکتیک  ”  اشاره نمود .

 

برچسب ها